Přeskočit na obsah Přeskočit na levém panelu Přeskočit na pravém postranním panelu Přeskočit na zápatí

Aktuálně

Sraz traktorů 1. května 2022

       Klub přátel traktorů v Moravči pořádá tuto neděli sraz majitelů historických traktorů při příležitosti VI. ročníku „Prvomájového rychlostního závodu okolo Moravče“.

      Vážení spoluobčané zveme Vás na tuto akci, kde si můžete prohlédnout stroje v depu, nebo i na trati. Připravíme i malé pohoštění a budeme rádi pokud nám budete fandit.

      Vzhledem k potřebám bezpečnosti soutěže je nutné zajistit trať, která je vedena z „Obce“ u potoka po cestě na Stráň dále po „Dálnici“ k „Suchému“ , okolo čističky a zpět na „Obec“ do cíle. Omezení bude trvat v době od 9,30 hod. do cca 11,00 hodin.

 Děkujeme za pochopení.

Dětský karneval

Srdečně vás zveme na dětská karneval – 30. 4. 2022 od 15 hod. Moraveč – obecní hostinec.

K zábavě a soutěžím bude hrát ŽIVÁ HUDBA a na všechny čekají skvělé ODMĚNY.
Vstupné: děti 20 Kč, dospělí 40 Kč
Po jeho skončení, bude následovat v 18.00 hodin lampionový průvod na obec do prvního lomu, kde bude zapálena čarodějnická hranice.

Pořádá Obec Moraveč ve spolupráci s YMCA Pelhřimov.

Exkurze na větrné elektárny

Sobotní exkurze do Pavlova na větrné elektrárny se vydařila. Pan starosta nás přivítal na úřadě a každý se mohl zeptat na vše co ho zajímalo. V obci mají celkem čtyři elektrárny a to již 16 let. Za tu dobu s nimi nezaznamenali v obci žádný problém. Přes první obavy a neznalost obyvatel – byly to jedny z prvních instalací větrných el. vkraji – bylo sžití velmi rychlé.

Větrné elektrárny jsou v současné době velmi zajímavým alternativním zdrojem energie. Nezabírají místo pro zemědělskou činnost, jako solární elektrárny, nevypouštějí žádné exhalace, jako tepelné elektrárny a v neposlední řadě, nevzniká v nich problematický odpad, jako v jaderných elektrárnách.
Jednou z velmi pozitivních věcí „větrníků“ je jejich demontovatelnost (smlouvy se vždy uzavírají na dané období – třeba 20 let). A po elektrárně pak nezbyde po demontáži žádná změna v krajině ani jiná ekologická zátěž.
Tím se stanou jednou z důležitých součástí energetického mixu naší republiky. A pokud se nepostaví u nás, postaví je obce vedle. Ale v tom případě, nebudeme mít žádný vliv na jejich stavbu, provoz a samozřejmě z nich obec nebude mít žádný příjem.
Větru zdar.

Prodejní doba v obchodě

velikonoční týden 2022

                      

Středa    13. dubna7.00 – 15.00
Čtvrtek   14. dubna  —-
Pátek      15. dubna7.00 – 12.0014. 00 – 16.00
Sobota   16. dubna—-
Neděle    17. dubna  15.00 –  18.00
Pondělí18. dubna —-
Úterý      19. dubna7.00 – 11.00
Středa20. dubna7.00 – 11.00
Čtvrtek21. dubna—-
Pátek22. dubna7.00 – 12.0014.00 – 16.00

               

Mobilní aplikace – upozorní na termíny svozu odpadů

Aplikace je určena pro telefony s operačním systémem Android a je volně ke stažení na Google Play.

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.sompo.calendar

Aplikace je velmi jednoduchá, stačí si nastavit, ve které obci se nacházíte, a automaticky se vám den předem ve zvolený čas objeví na displeji mobilního telefonu upozornění na to, jaký odpad bude další den svážen. Prosté a účinné.

Změna velikosti písma
Kontrast