Přeskočit na obsah Přeskočit na levém panelu Přeskočit na pravém postranním panelu Přeskočit na zápatí

Aktuálně

!!! ZMĚNA jízdních řádů !!!

Od 9.10. do 30.11.2023 dojde ke změnám v jízdních řádech autobusů. Některé autobusové spoje budou zastavovat v naší obci pouze v „náhradní“ zastávce – umístěné na začátku obce (u Duna / bramborárny). Jde o spoje které nebudou vůbec projíždět Lidmaní (a pojedou po náhradní trase Černovice rovnou Moraveč).

Dožínková traktoriáda a loučení s prázdninami

Proběhne v sobotu 2. září. Začátek celodenní akce je naplánován na 8. hodinu ráno. Sraz traktorů je opět u splavu v Moravči. V 9.00 odjede konvoj traktorů směrem na Novou Cerekev, Ústrašín, Libkovu Vodu a Meznou s pokračováním na Veselou, Rohovku a Dobrou Vodu a na Křemešník. Po obědě je plánován přesun do Pelhřimova na náměstí, kde budou vrcholit oslavy dožínek. Návrat traktorů do Moravče bude v odpoledních hodinách, kde se u č.p. 89 u splavu propojí účastníci „Spanilé dožínkové jízdy“ s účastníky dětského dne.  

Nová aktuální situace na silnici v Moravči

Nova aktualni situace na silnici – zitra (v patek) budou po ranu balit vrchni asfaltvou vrstvu od krizovatky na Leskovice po ceduli konec obce. Zadame vsechny, kdo zde bydli, aby si vecer nebo brzo rano odvezli automobily od svych domovu. Tento usek silnice bude do zpevneni asfaltu uzavren. Zbytek prutahu obci bude zaasfaltovan v pondeli podle planu. V utery budou dokonceny krajnice a vjezdy.

Změna velikosti písma
Kontrast